gp

Gülüm Pekcan - Özgeçmişi

Bağlantı Kur
Yaşadığı Yer Ankara - Kavaklıdere
Cinsiyet Kadın

Bağlantılar

Henüz bağlantısı yok.

Özgeçmiş

Aldığı bale ve tiyatro eğitimleriyle sanatın üretken soluğunu alıpyaşayabilmek için önce 1991 yılında gülüm pekcan dans tiyatrosunu kurdu.

Her sene birbirinden çok farklı eserler sahneleyerek alternatif ve özgün yaratımlarını sanat severlerin beğenisine sundu. Bugün halen aktif olan toplulukla ulusal ve uluslar arası bir çok festivale katıldı.özel ve devlet tiyatrolarına koreografiler yaptı. Televizyon programlarına katıldı.üniversitelerde ders verdi. 1999 da ilk dans kısa filmini çekti ve film fetivallerde gösterildi.2002 yılında M.E.B bağlı Okyanus ve Gülüm Pekcan Bale ve Dans Stüdyosunu rahmetli ortağı didem dinçerden ile açtı.

Her yaştan sanatsevere hizmet eden stüdyo bir çok sanatçı yetiştirdi.

2004 yılında türkiye'nin ilk engelli ve engelsiz dansçlarından oluşturulan dans topluluğu devinimler yaşama sevinci dans grubu'nu kurdu.grup 10 yıldır yurt içi ve yurt dışında engelli ve engelsizlerin birlikte sanat üretip dans edebileceğini kanıtlamaktadır.

Gülüm pekcan şimşir; insanlar konuşarak anlaşamıyor biz de sanatla, dansla iletişim kuralım düşüncesi ile çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışma Geçmişi

Gülüm Pekcan Bale Kursu ve Dans Kursu
Tunalı
Bale Hocası
02/2013 -
-