BALE BALEDE BARDA ESNEME HAREKETLERİ NASIL YAPILIR?

blog yazısı ekle !

BALE BALEDE BARDA ESNEME HAREKETLERİ NASIL YAPILIR?

Her dans dalının kendi içerisinde sahip olduğu belli temel özellikler ve belli figürler vardır. Buna bağlı olarak bu dallarla ilgili olan kişiler belli adımları takip eder. Böylelikle sevdikleri veyahut yapmak istedikleri dallarda adaptasyon sürecine girerler. Bu süreç oldukça önemlidir. Kişi kendisine verilen direktifleri ne kadar takip ederse bu süreçte kendisini o kadar geliştirmiş olur.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere her dans ve spor dalının kendine has hareketleri, temel pozisyonları vardır. Bu durum oldukça önemlidir. Zira spor ve dans dallarını birbirinden ayıran bu hareket, pozisyon ve temel figürler bize bambaşka kapıları aralar.

Ankara'daki tüm Bale Okulları için tıklayınız
Ankara Bale OkullarıAnkara gibi büyük bir şehirde bu türden dans ve spor alanlarının takibi sıkı bir şekilde yapılmaktadır. Talep eden kişi tarafından işin önemli olan kısmı kişilerin bu alanlarda belli bir uzman aracılığıyla eğitim görüp görmemeleridir. Bu durum onlara belli açılardan fayda sağlamaktadır. Günümüzde bu tip dallara dair bu şekilde bir değerlendirme takip edilmelidir.

Peki, balede barda esneme hareketleri nasıl yapılır? Bu hareketler için kişinin önceden yapması gereken ısınma hareketleri var mıdır? Ve süreç nasıl işler? Dans ve spor önemli bir yaşam biçimidir. Kişi bunları takip ederek hayatında hem fizyolojik hem de mental olarak belli kazanımlar elde eder. Bale için esneme hareketlerinde kişi önceden belli vücut hareketleri ile kendisini ısıtır daha sonra balenin asıl temel pozisyonlara geçmeden önce esneme hareketleriyle asıl pozisyonlara ısınılır. Bu durum kişiyi diğer pozisyonlara dair çok daha rahat bir şekilde hazırlar.

Günümüzde bu türden ısınma hareketleri kişilerin yapısını oluşturduğu için oldukça önemlidir. Fizyolojik olan bu yapı kişiyi dans gruplarında hakim olmaya ve daha iyi bir şekilde çalışmaya ittiği için oldukça önemlidir. Dolayısıyla bu dans alanında iyi bir şekilde ilerlemek isteyen kişilerin takip etmesi gereken adımlar bu tür giriş, ısınma hareketlerinden yola çıkarak oluşmaktadır. Günümüzde dans ve spor dallarına ilişkin önemli adımlar bütünü olarak bu türden süreçlerin takip edilmesi asıl pozisyonların edimi açısından önemlidir. .