BATIKENT-YENİMAHALLE BALE KURSU

blog yazısı ekle !

BATIKENT-YENİMAHALLE BALE KURSU

Minik dansçıların parmak ucu figürleri ile başlayan bir sanat dalı bale. Küçük yaşta başlayarak vücut estetiğinin temelini oluşturup, müzik, koreografi, tiyatral yetenekleri geliştirerek gerçek sanatçılar yetiştiriyor. Prens ve prenses olma hayalindeki çocukların düşlerini sahnede gerçek kılıyor. Böylece sanatı seven, üst segment bir estetik kültürü ile yetişen yeni nesiller kazandırıyor. Bale, disiplin ve mutluluk katarak kendini ve toplumu seven, başarılı bireyler yetiştiriyor.

Batıkent'teki tüm Bale Okulları için tıklayınız
Batıkent Bale Okulları

Balenin faydaları nelerdir?

Küçük yaşlarda başlanan bir dans olması sebebi ile kas ve eklem yapısının gelişme sürecinde düzenli yapılması, duruş bozukluklarını önlüyor. Sağlıklı bir iskelet yapısının temeli atılıyor, yoğun egzersizleri sebebi ile dirençli bir bünye oluşumuna katkı sağlıyor. Ritim duygusu, müzik kulağı, klasik müzik ve edebiyat eserleri ile tanışma, bir ekibin parçası olma, koordinasyon ve senkronize yetenek kabiliyeti gibi yetiler katıyor. Bale, küçük yaşta temsil yeteneği kazandırıyor; böylece özgüven sahibi bireyleri hayata katıyor. Bir sanattan çok daha öte; bir kültür, bir duruş kazandırıyor ilgililerine bale.

Klasik bale anlayışından biraz uzaklaşıp rock dünyasındaki bale esintilerine eşlik ediyoruz. Sanatın sınırsızlığını, dansın hayal gücünü, müziğin sert ritmini ve balenin zarafetini bir arada izliyoruz. Aşağıdaki video ile baleye bakış açınız farklı bir noktaya ulaşacak. Bale, farklı koreografilerle müzik ayrımı yapılmaksızın estetiğini yansıtabilen bir dans.
Bale, edebiyat, müzik, tiyatro, opera gibi pek çok sanattan ilham aldığı gibi birçok sanata da ilham vermeyi başarmış bir dans türü. Zarafeti tartışma götürmeyen dansın birey ve toplum üzerindeki olumlu etkilerini sınırlamak doğru olmasa da genel geçer, kabul görmüş faydalarını paylaştık. Siz de sanatı, toplumu ve hayatı bambaşka bir noktadan algılamak ve dünyanızı zenginleştirmek isterseniz yaş ayrımı olmaksızın bale okulu eğitimlerinden yararlanabilirsiniz.

Batıkent ve Yenimahalle Bale Kursları her yaş için oluşturduğu özel eğitim sınıfları ve uzman öğretmen kadrosu ile tüm bale sevdalılarını bekliyor. Batıkent - Yenimahalle Bale Okulları ile içinizdeki gizli dansçıyı keşfedeceksiniz. Kayıt için geç kalmayın, bale sizi davet ediyor. Bu özel daveti kaçırıp pişman olmayın!