ÇOCUK GELİŞİMİNDE EN ÖNEMLİ DANS OLARAK BALE

blog yazısı ekle !

ÇOCUK GELİŞİMİNDE EN ÖNEMLİ DANS OLARAK BALE

Çocuklara küçük yaştan itibaren birçok etkinlik sunulmaktadır. Bunun sebebi onların bazı alanlarda faal olarak kalmasıdır. Böylece çocukların kendilerine olan güveninde hemen her gün belli artışlar gözlenir.

Ankara'daki tüm Bale Okulları için tıklayınız
Ankara Bale OkullarıGünümüzde Ankara gibi büyük şehirlerde aileler çocuklarını çeşitli yerlerde aktif olarak yer alsın diye birçok şey yapmaktadırlar. Peki, çocuk gelişiminde önemli olan nedir? Çocuk gelişiminin çocuklara ve ailelere yansımaları ne şekildedir. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre bale dansının çocuklar üzerinde etkisi oldukça önemlidir.

Balenin kapsadığı etkinlik alanı dahilinde çocuklar kendilerini ifade etme yöntemi bulurlar. Bu durum onlar için oldukça önemlidir. Zira kendisini ifade edemeyen bir çocuk mental olarak gerileme gösterir. Bu durum da onu diğer çocuklardan olumsuz yönde ayırıcı bir unsur olarak karşımıza çıkar. Bu tip durumları önlemek için aileler çocuklarını belli etkinlik alanlarına itmeye çalışırlar.

Peki, çocuk gelişiminde önemli dans olarak bale ne konumdadır? Bale bilhassa kız çocukları için önemli bir danstır. Zira bale çocukları mental olarak gelişmeye iterken aynı zamanda onların fizyolojik olarak da iyi bir form almasını sağlar. Bale dansının her ne kadar kız çocukları tarafından daha çok yapıldığını söylesek de esasında bu dans dalı erkek çocukları üzerinde de olumlu etkiler bırakır. Nitekim bu dans dalı form olarak naif figürlere sahip olduğu için çocukların küçük yaşlarda sahip olduğu aşırı enerjinin dışarıya atılmasını sağlar. Bu yüzden bu dans dalının erkekler için de önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Bale içerisinde barındırdığı figürler ve hareketler sebebiyle ailelerin çocuklarını götürmek istediği bir dans dalı olarak bilinmektedir. Şayet çocuğunuzu bu dans dalına yazdırmak istiyorsanız ve onun kendi perspektifini bulmasını bekliyorsunuz o vakit bu tip dans dallarına onu itmeniz yeterli olacaktır. Öte yandan çocukların iyi bir şekilde eğitilmediği ve onların enerjilerini dışarıya atacağı herhangi bir yer önemlidir. Bundan ötürü siz de çocuklarınızın eğitiminde bu tip aktivite gruplarını oluşturabilir ve onlara alanında uzman kişilerin olduğu eğitim kurumlarına yazdırabilirsiniz.