ÇOCUKLAR İÇİN BALE KURSU

blog yazısı ekle !

ÇOCUKLAR İÇİN BALE KURSU

Çocuğunuzun bale yapıyor olması kulağa ne kadar da hoş geliyor, öyle değil mi? Balenin zarifliği ve asaleti ile çocuğunuzun masumiyeti ile birleştiğinde ne kadar estetik görüntü oluşturur. Bale, bir gösteri sanatıdır. Müzik, dekor ve dans size antik çağlardan günümüze dek uzanan birçok hikâye anlatır.

Balenin ilk olarak ortaya çıkması, Aydınlanma çağı İtalya'sında meydana gelir. Daha sonra, saraylardan ve aristokrasinin özel merakı olmaktan çıkıp kentlerde kurulan özel tiyatrolara ve sahnelere sıçrar ve böylece dünya çapına yayılır. Balenin Türkiye'ye gelişi ise Cumhuriyet devriminin ardından gerçekleşmiştir. Cumhuriyet devrimi Batılı anlamda kültür ve sanatı -ki müzik ve dans bu kültür ve sanatın en önemli unsurlarıdır- ülkemize getirmiş ve başka türlü bir sanat anlayışı tanıtmıştır.

Ankara'daki tüm Bale Kursları için tıklayınız
Ankara Bale Kursları


Çocuklar için bale kursunun faydalarına geldiğimizde ise önümüze çok zengin bir liste çıkar. Üstelik bale eğitimi sırasında ve bale eğitiminden sonra karşılaşacağımız tablo hem siz hem de çocuklarınız açısından oldukça iç açıcıdır. Bale eğitimi alan bir çocukta göze çarpan ilk özellik fiziksel değişimidir. Esnek, narin ve asil bir duruş, sağlam bir vücut, iyi bir kondisyon sonrasında çocuğunuz erken yaşta kazandığı bu avantajlardan ömrü boyunca yararlanacaktır. Vücudunu sevmeyi, onu korumayı öğrenen ve sağlıklı beslenme alışkanlığını erken yaşlarda kazanan çocuğunuzdaki olumlu değişimleri rahatlıkla izleyebileceksiniz.

Balenin diğer bir özelliği ise yaşam boyu dersler vermesidir. Bale, kendi kendini ve vücudunu disipline etme üzerine kurulu bir danstır. Çocuğunuz bale ile birlikte kazandığı bu alışkanlığı hayatı boyunca devam ettirecek ve daha planlı bir yaşam sürecektir.

Sosyalleşme ve özgüven konularında bale iyi bir öğreticidir. Bale eğitimi alan çocuklar içsel disipline sahip oldukları için sorumluluk alırlar ve bu sorumluluklarını başarıyla yerine getirirler. Gerçekleşen ve olumlu sonuç elde ettiği tüm sorumluluklar onlara başardıklarını hissettirerek özgüvenlerine katkıda bulunur. Gruplar haline yapılan bale dersleri ise, iletişim sorunları olduğu sezilen ya da asosyal olduğundan şikayet ettiğiniz çocuğunuzu birden dinamik ve aktif bir öğrenci haline getirecektir.

Bale, müzik kulağını ve ritm duygusunu geliştirir. Ders esnasında doğaçlamaya ayrılan belirli zamanlar çerçevesinde çocuğunuzun yaratıcı yönünü de perçinler.

Bale eğitiminin temelinin en iyi 4-11 yaşları arasında atıldığı geniş çevrelerce kabul edilen bir gerçektir. Çocuğunuzun en esnek olduğu ve vücudunun en iyi uyum sağlayabildiği yaş aralığı olarak 4-11 yaş aralığı kabul edilmiştir.

Ankara'da çocuklar için bale kursu veren birçok dans kursu vardır. Bütçenize ve çocuğunuzun okul programına göre düzenleyebileceğiniz dans kursu saatleri ve uzman eğitmenleri ile Ankara bale kursları açısından oldukça zengin bir kenttir. Sitemiz aracılığıyla çocuklar için bale kursu veren bütün dans okullarına ulaşabilir, eğitmenlerle birebir görüşerek aklınızdaki her soruya yanıt bulabilirsiniz.