ETLİK-KEÇİÖREN BALE KURSU

blog yazısı ekle !

ETLİK-KEÇİÖREN BALE KURSU

Ankara'nın yükselen değeri bale okulları fark yaratmaya devam ediyor. Keçiören Bale Kursu anlamında kaliteli ve vizyon sahibi eğitim kurumları ile sanata katkıda bulunuyor. Etlik Bale Kursları da Keçiören ilçesinin vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Balerin ya da balet olmak isteyen çocukları gönül rahatlığıyla emanet edebileceğiniz uzman öğretmen kadrosu ile dilediğiniz zaman tanışabilirsiniz. Yılsonu resitalleri ile ebeveynlerin sanat algısını geliştirirken, çocuklar için yeni ufuklar açıyor.

Etlik'teki tüm Bale Okulları için tıklayınız
Etlik Bale Okulları

4 yaşından 11 yaşına kadar kız ya da erkek ayrımı olmaksızın çocuklarınızı bale kursuna kaydettirebilirsiniz. Böylece geleceğin bale sanatçılarını yetiştirebilir ailenize bir sanatçı katabilirsiniz. 11 yaş üzeri çocuklar için ve hatta yetişkinler için de bale eğitim sınıfları açan Keçiören - Etlik Bale Okulları tüm bale tutkunlarını mutlu ediyor. 11 yaş sonrası eğitimler ile dans etmek, klasik bale figürleri öğrenmek, yarışmalara ve resitallere katılmak da mümkün. Ancak baleyi meslek olarak seçmek isteyenler için küçük yaşta başlamanın önemi yadsınmıyor.

Aşağıdaki video 16. Asya Pasifik Dans Yarışması bale performanslarından birini içeriyor. Küçük yaştaki bale öğrencilerinin etkileyici klasik ve eğlenceli bale performansını yer alıyor. Gösterinin en dikkat çeken özelliği çok sayıda küçük yaştaki dansçının aynı senkronu tutturarak figürlerini sergilemesi. Balenin müzik kulağı geliştirdiği ve ekip çalışmasına yatkınlığını artırdığına tanık oluyoruz.
Aşağıdaki videoda yetişkin bale grubunun çalışmasından bir parça yer alıyor. Performansta farklı yaş aralıklarından öğrenciler bulunduğu gibi yalnızca kadınlar için yapılan bir çalışma olmadığı erkek öğrencilerin de bulunduğunu görüyoruz. Ekibin eğitmeni eski bir balerin ve baleden kopmamış bir koreograf. Çalışmadaki hareketler temel bale adımları ve duruşlarını içeriyor. Bale öğrencilerinin tamamı izleyeceğiniz figürleri her gün egzersiz amaçlı çalışıyor.
Çocukluğunda bale öğrenmek istemiş ancak fırsat bulamamış, baleyi yetişkinliğinde keşfetmiş, içindeki bale tutkusunu bastırmakta zorlanmış tüm yetişkinler için özel sınıflar ile eğitim veriliyor. İstedikten sonra yapamayacağınız hiçbir şey olmadığını hatırlatıyor Keçiören ve Etlik Bale Okulları. Parmak uçlarınızla yazacağınız hikaye, kahramanı olduğunuz bir sanata dönüşüyor. Hayata karşı duruşunuzu estetik kılmak adına yaşınız kaç olursa olsun bale öğrenebilirsiniz. Ailenin küçüğünü çocuk sınıflarına büyüklerini ise yetişkinler grubuna dahil eden bale kursuna kaydınızı yaptırabilirsiniz.