KİMLER BALE KURSUNA GİDEBİLİR?

blog yazısı ekle !

KİMLER BALE KURSUNA GİDEBİLİR?

Bale, Avrupa Aydınlanması döneminde İtalya'da ortaya çıkıp aristokrasinin desteği ve ilgisiyle zaman içinde bütün Avrupa'ya ve Rusya'ya yayılmış olan klasik bir dans türüdür. Müzik eşliğinde, koreografik düzenlemelere dayanır.

Bale üst düzey kas ve vücut esnekliği gerektiren bir danstır. Bu nedenle, bale yapmaya başlamada en ideal yaş 4-11 olarak görülmektedir. Kız ya da erkek fark etmez, bütün çocukların vücut gelişimini henüz tümüyle tamamlamadığı ve vücut şekillendirmede hâlâ spor, dans gibi dış etkilere açık olduğu bu yaşlar baleye başlamak için en uygun yaşlardır.

Ankara'daki tüm Bale Kursları için tıklayınız
Ankara Bale Kursları

Çünkü balenin gerektirdiği figürler ve hareketler (koreografi) aynı zamanda bu yaş aralığındaki çocuğun fiziksel gelişimini de etkileyecek, kaslarını güçlendirecek, ilerleyen yaşlarda fit ve düzgün bir vücut yapısına ve mükemmel bir duruşa kavuşmasına neden olacaktır.

Çocuğunuzu baleyle tanıştırmak, ona erken yaşlarda sanat sevgisi aşılamak anlamına geliyor. Hem çocuğunuzun fiziksel sağlığına olumlu etkilerde bulunacak hem de vücut gelişimi açısından çok faydalı olan bale, aynı zamanda çocuğunuzun sanatsal zekâsını erken yaşlarda geliştirerek yaratıcı, dinamik ve kendine güvenen bir birey olarak gelecekte hem sizin hem de kendisinin gurur duyacağı bir insana dönüşüyor. Çocuğunuzun sanata olan ilgisi, aynı zamanda psikolojik gelişimi açısından da oldukça önemli. Kendini özel hisseden, belirli becerilere sahip olduğu bilen ve bale kursu gibi üretken ve sosyal bir ortamı tatmış olan çocuğunuz ruhsal açıdan da kendisini çok iyi hissedecektir.

Eğer bir yetişkinseniz, bale öğrenmek sizin için de geç değil. Baleyi yediden yetmişe her kesimden, her yaştan insan yapabilir. Ancak balenin yetişkin vücutları üzerinde, bir çocuğun vücudundaki değişimleri harfiyen yapması beklenmemelidir. Öte yandan, yetişkinler için baleye başlamak birçok açıdan fark yaratır. Bu farklardan en önemlisi duruş pozisyonunuzdaki değişimlerdir. Modern yaşamda, iş hayatında çoğunlukla masa başına hapsettiğimiz vücudumuz zamanla duruş bozuklukları geliştirir. Bale size bu duruş bozukluklarını düzeltme imkânı sunarak olası sağlık sorunlarınızı önlemeye yardımcı olur. Günlük yaşamda hareketleriniz estetik bir hal alır ve narin vücut hareketlerine, jestlere sahip olursunuz. Bale kurslarında sosyalleşebilir, ruhsal açıdan da kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz.

Ankara'da hem çocuklar hem de yetişkinler için çok sayıda bulunmaktadır. Ankara'da bale kursu alabileceğiniz birçok dans kursu uzman eğitmenleriyle birlikte profesyonel dans ekipmanla bale kursu ve sahneleriyle hizmet vermektedir. Eğer hayatınıza narin bir dokunuş katmak istiyorsanız, size uygun dans kursunu bulmak için en doğru adrestesiniz. Sitemiz size Ankara'daki bütün bale kurslarının bir listesini sunuyor. Yaşınıza, bütçenize, programınıza uygun olarak nasıl bir dans kursu istediğinize sizin için hazırladığımız kapsamlı listelere başvurarak karar verebilirsiniz. Bale konusunda uzman birçok eğitmene sitemiz aracılığıyla ulaşabilir, aklınıza takılan bütün soruları birebir ders alacağınız eğitmenlere sorabilirsiniz.