YETİŞKİNLER İÇİN BALE

blog yazısı ekle !

YETİŞKİNLER İÇİN BALE

Dans etmenin en benzersiz ve güzel halidir bale. Vücudunuzu adeta yeniden şekillendirir ve imkânsız olarak nitelendirilen pozisyonları sergilemenizi sağlar.

Tabii ki Ankara 'da bulunan dans ve bale okulu hocaları için bale, bu anlatılandan çok daha fazlasıdır, çünkü günümüz de bale yapmak kendine has duruşlar ve sıkı çalışmalar ile beden ve zihin için sağladığı faydalarla da önem taşıyor.

Ankara'daki tüm Bale Kursları için tıklayınız
Ankara Bale Kursları
BALE İÇİN ÇOK MU YAŞLIYIM?

Asla. Bale her yaştan insanın kendi hareket kabiliyetlerine göre ayrılmış özel antrenmanlarla gerçekleştirebileceği bir danstır. Ankara ' da ki dans okulları içerisinde de oldukça rağbet görmeye başlamıştır.

Çoğu kişinin ön yargısı bale eğitiminin mümkün olduğunca erken başlatılmasıdır ama uzmanların görüşüne göre önemli olan kişinin hangi yaşta olursa olsun bale yapmak istemesidir, çünkü bale, her çağda en fazla saygı görülen dansların başında gelmesine rağmen bir o kadar da uzak durulan bir dans özelliğini taşımaktadır. Ancak böyle bir algının oluşmasında ki sebep yine aynıdır. Kişiler baleye erken yaşta başlayamazlarsa bunu telafi edemeyeceklerini ve başarısız olacaklarını düşünürler. Bu görüş tamamen yanlıştır, bale herkes içindir.

ARTIK SIRA BÜYÜKLERDE

Bale öğrenmeye başladığınız zaman aslında ne kadar güzel bir dünyaya adım attığınızı da fark edersiniz. Bu dünyanın içinde, uzun, kısa, genç yaşlı herkes mevcuttur. Hem zaten çoğu bale eğitmeni de yetişkinlerle de çalışmaktan oldukça keyif alır, bu yüzden katılabileceğiniz birçok yetişkin bale sınıfını çevrenizde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Dahası bale özellikle ilerlemiş yaşta ki kişiler için çok iyi bir egzersizdir. Bu yüzden sizde hazırlığınızı yapıp hemen bir bale sınıfına başlayabilirsiniz. Katılacağınız bu sınıflarda bulunan deneyimli bale öğretmenleri size bilmeniz gereken her şeyi en doğru şekilde öğreteceklerdir. Bunun için en başından başlayıp temel duruşları, neler giyebileceğinizi ve ayna önünde gerçekleştireceğinizi bar egzersizlerini en kısa sürede kavramış olacaksınız. Yakından takip ettiğiniz bir bale sınıfında çok hızlı ve iyi bir ilerleme kaydedeceksinizdir ancak bazı temel bilgileri kavradıktan sonra bu hareketleri modern danslar ile de birleştirerek sosyal ortamlarda ki eğlencelerde kendinizi gösterebilirsiniz.

Bale de önemli olan denge ve duruştur. Bir çok harekette buradan gelir. O yüzden bir çok iyi dansçının temelinde bale eğitimi yatar. Tüm bunların dışında ihtiyacınız olan hareketi ve egzersizi hayatınıza katacak olmasıdır. Bu yüzden asla vazgeçmenize gerek kalmayacaktır.

Siz de bu özel dansı öğrenmek ve kendinizi yeni ve güzel bir ortamda geliştirmek isterseniz Ankara' da bulunan bale okullarını ziyaret edebilirsiniz.