BALGAT-ÇUKURAMBAR BALE KURSU

blog yazısı ekle !

BALGAT-ÇUKURAMBAR BALE KURSU

Rönesans'ın parlayan yıldızı bale tüm sınırları aşıp adını sanat tarihine yazdırmayı başardı. 15. yüzyılın kabarık etekli, broşlu günlerinden çağımızın abartıdan uzak mayolu günlerine ulaştı. O günlerden bugüne özünü korudu bale. Klasik balenin ihtişamı günümüzde en ufak bir deformasyon olmaksızın varlığını sürdürüyor. Türkiye bale ile geç tanışmış olsa da değerli balerin ve baletler yetiştirerek sahne sanatlarının en görkemlisine imzasını attı ve atmaya devam ediyor.


Ankara Bale Kursu FiyatAnkara Bale Kursları Fiyatları


Crypto Dans Stüdyosu Bale Kursu

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Karçiçeği Bale Kursu ve Dans Okulu - Cevizlidere

Cevizlidere

devamını oku... Adres: Cevizlidere Mahallesi 1234. Sokak No: 2/A Balgat-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 3. Cad. No: 38 Bahçelievler-Ankara
Çağımızda bale, başlangıç noktası olan klasiklere sadık kalmayı başardığı gibi dansçının özgür dünyası ve özgün tavrına da hitap ediyor. Klasiklerin büyük bir keyifle izlenmeye devam edildiği gibi modern çağın balesi de farklı bir kitleyi kucaklıyor. Çağdaş balenin en belirgin ayrıcı özelliği klasik müzik, kostüm ya da dekor ayırmaksızın minimalist ögeler ve güncel müziklerle sahneleniyor olması. Hatta modern bale için bir sahneye dahi ihtiyaç duyulmuyor, kimi zaman bir sokak, kimi zaman stüdyo sahneye dönüşüyor. Balenin unutulmaz ekolleri İtalyan, Fransız ve Ruslar baledeki modernizm akımına çok sıcak bakmasa da dünyada bale iki farklı akım ile ilerlemeye devam ediyor.

Klasik bale diyince ilk akla gelen eserlerden Swan Lake (Kuğu Gölü) binlerce kez, farklı dansçılar tarafından sergilenmiş olsa da güncelliğini ve estetiğini yitirmeden günümüze taşınıyor.

Türkiye'de de gelişen sanat değerleri arasında yerini alan bale Ankara'da büyük sanatçılar yetiştiriyor. 20. yüzyıl ile hayatımızın bir parçası olan bale son yıllarda gelişimini ileri teknikler ve performanslar eşliğinde sürdürüyor. Dünya çapında tanınan bale sanatçıları uluslararası festivaller ve yarışmalarda ülkemizi temsil ediyor. Ankara Devlet Balesi'nin yolu uzmanlıkla eğitim veren bale okullarından geçiyor. Balgat ve Çukurambar Bale Okulları çocukluk çağında başlayan eğitimlerini ileri seviyelere taşıyarak öğrencilerine profesyonel dans sanatçısı olma kapılarını açıyor.

Çocuklar ve yetişkinler için ayrı sınıfları ile Balgat - Çukurambar Bale Kursları tüm sanatseverlere uygun eğitim ile yaklaşıyor. Dalında uzman dansçılardan grup çalışmaları ve özel ders gibi farklı opsiyonlarla eğitim alma imkanını kaçırmayın. Bale kursu kaydınızı yaptırın sanata seyirci kalmayın.