Ankara Bale Okulları

Bale Okulları Ankara Bale Okulları

BALE OKULLARI

Bale; müzik dâhilinde yapılan, önceden oluşturulmuş estetik hareketlerle yapılan dans biçimidir.Kurgusunu kuğuların su üstündeki nazlı süzülüşünden almıştır adeta. Kökeni İtalya toplumuna dayanmaktadır. Eski bir tarihi geçmişi vardır.

Bale diğer dans türlerinden farklı olarak değişik estetik el hareketler, ayak hareketleri, mimik hareketleri, vücut hareketleri ile kuralları ve özgün kıyafetleri, ayakkabıları olan bir dans türüdür. Bu sanatı yapan bayan dansçılara balerin, erkeklere is...
devamı...

Bale Okulu Ara

Arama Sonuçları

Premium Bale Okulları

TC. MEB Düş Sanat Akademi Batıkent
Mavi Dans Akademi Bahçelievler
Crypto Dans Stüdyosu Bale Kursu Bahçelievler

VIP+ Bale Okulları

Salsa Ankara Dans Akademisi Bahçelievler
Temel Eğitim Spor Kulübü Keçiören
Adım Sanat ve Dans Okulu Yaşamkent
Broadway Sanat Akademi Batıkent
Demiurk Sanat Akademi Bale Kursu Yenimahalle
Evrensel Sahne Sanat Bale Kursu Kızılay
Alt Sahne Müzik ve Dans Kursu Bahçelievler

Gold Bale Okulları

Mürüvvet Line Dance Ümitköy
toplam 11 sonuç bulundu.
1 - 11 arası gösteriliyor.
Bale Okulları Ankara Bale Okulları

BALE OKULLARI

Bale; müzik dâhilinde yapılan, önceden oluşturulmuş estetik hareketlerle yapılan dans biçimidir.Kurgusunu kuğuların su üstündeki nazlı süzülüşünden almıştır adeta. Kökeni İtalya toplumuna dayanmaktadır. Eski bir tarihi geçmişi vardır.

Bale diğer dans türlerinden farklı olarak değişik estetik el hareketler, ayak hareketleri, mimik hareketleri, vücut hareketleri ile kuralları ve özgün kıyafetleri, ayakkabıları olan bir dans türüdür. Bu sanatı yapan bayan dansçılara balerin, erkeklere ise bale dansçısı denilmektedir. Eskiden insanların duygularını bu dans türüyle ifade etmeye çalışmışlardır. Balenin temaları sevgi, nefret, hiddet gibi çeşitli duygular yer almaktadır. Bale sahnede dansın temasına uygun dekorlarla, müziğin ahengiyle uyumlu hareketler, dansçıların baleye özgü kıyafetleriyle izleyicilere görsel şölen sunulmaktadır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bale

Giydikleri kıyafetlerle sahnede yaptıkları gösterilerde adeta kuğu gibi süzülmekteler. İzleyicileri adeta büyülemektedir. Böyle bir bale gösterisi sunabilmek için küçük yaşta bu işe gönül vermiş olmak gerekir. Çünkü balenin çok esnek hareketleri olduğundan belli bir yaştan sonrası için bu hareketleri yapmak mümkün olmayabilir. Bale ülke sınırlarını aşarak birçok ülkede ilgi görmüş ve önemli eserler ile bütün ülkelerde yankı bulmuştur. Bu ülkelerden bir tanesi de bizim ülkemizdir. Sanata önem veren halkımız bu sanat türünü de ilgiyle takip etmektedir. Ankara, Antalya gibi illerimizde bu sanata değer verilmiş ve birçok okul ve hatta kurs açılmıştır. Ankara da bale eğitimi almak isteyen sanatseverler devlet opera ve balesi genel müdürlüğünün açmış olduğu kurslarda ve özel kurslarda bale eğitimi alabilirler. Ankara da küçük yaştan, büyük yaşa her yaş grubuna yönelik kurslar mevcuttur.

Bu kurslarda özel ve deneyimli hocalar eşliğinde yapılacak hareketler en ince ayrıntısına kadar incelenir. Hareketler oluşturulur ve vücutta esneklik ve estetiklik oluşturulana kadar sabırla ve azimle çalışılmalıdır. Çünkü uzun ve yorucu çalışmalar bunu gerektirmektedir.

http://www.hurriyet.com.tr/film-gibi-bale-40064924

Ankara da bale kurslarına internet, telefon ya da bireysel başvurular ile kayıt yaptırılabilir. Haftanın belirli günlerinde ve belirli saat aralıklarında kurs hizmeti verilmektedir. Bale çalışmaları kapalı ortamlarda gerçekleştirilir. Ankara'daki Bu kurslarda baleye olan ilgiyi harekete geçirmek ve diğer sanatların daha iyi anlaşılmasını sağlamak. Küçük yaşta bale eğitimi alan katılımcıların vücut gelişimine yardımcı olması sağlanır.

http://www.uzmantv.com/konu/bale-hareketleri