ETLİK-KEÇİÖREN BALE KURSU

blog yazısı ekle !

ETLİK-KEÇİÖREN BALE KURSU

Ankara'nın yükselen değeri bale okulları fark yaratmaya devam ediyor. Keçiören Bale Kursu anlamında kaliteli ve vizyon sahibi eğitim kurumları ile sanata katkıda bulunuyor. Etlik Bale Kursları da Keçiören ilçesinin vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Balerin ya da balet olmak isteyen çocukları gönül rahatlığıyla emanet edebileceğiniz uzman öğretmen kadrosu ile dilediğiniz zaman tanışabilirsiniz. Yılsonu resitalleri ile ebeveynlerin sanat algısını geliştirirken, çocuklar için yeni ufuklar açıyor.

Cemal Gazeloğlu Sanat Akademi Bale Kursu

Etlik

Cemal Gazeloğlu Sanat Akademi - Etlik Bale Okulu

devamını oku...
Adres: Yunus Emre Caddesi 2/14 Kat:3 (aşağı eğlence göbek, Akbank üstü) Aşağıeğlence / Etlik-Ankara

Demiurk Sanat Akademi Bale Kursu

Yenimahalle

BİZ KİMİZ?
DEMİURK SANAT AKADEMİ 2012 ylında ANKARA Yenimahallede kuruldu.400 m2 yüzölçüsüne sahip 2 katlı Sanat Okulumuzda çift dans stüdyoları, özel müzik dersliği,bateri dersliği,özel piyano derslikleri,grup müzik derslikleri, resim ve ebru sanatı atölyelleriye profesyonel eğitmenler eşliğinde güzel sanatlar eğitimi verilmektedir. Dersler yıllık program çerçevesinde olup uluslararası festivallerde yurt içi ve yurtdışında ülkemizi temsil etme, sömestır temsil (gösteri ) ve yılsonu temsil (Gösteri), resim sergileri, resim yarışmaları, güzel sanatlar liselerine ve fakültelerine hazırlık, konservatuarlara ögrenci yetiştirme gibi ciddi hedefleri olan kurumudur. Açık-kapalı otoparkı, kafeteryası sınırsız internet hizmeti, okuma köşesi ve kamera eşliğinde dersliklerimizden yararlanabilirsiniz.

NEDEN BİZ?
Ülkemizi yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerinde temsil etme,
Uluslararası şenliklere ve festivallere katılma,
Halkoyunları yarışmalarına katılma,
Konservatuar ve güzel sanatlara hazırlama,
Resim sergisi açma ve resim yarışmalarına katılabilme,
VE GELECEK SAYISIZ ETKİNLİKLERİMİZDE YER ALMAK İÇİN ...

TV PROGRAMLARIMIZ
* 2014 Kanal B ''BU TOPRAĞIN ADIMLARI'' adlı proğram
* 2014 KANAL TV 8 ''YETENEK SİZSİNİZ''
* 2014 TRT AVAZ ''REFLEKS''adlı proğram

TURNELERİMİZ
2015 İZMİR, KARS, KASTAMONU, AVUSTURYA, BULGARİSTAN, YUNANİSTAN, SLOVAKYA, MACARİSTAN, SIRBİSTAN, MAKEDONYA,
2014 BURSA, BULGARİSTAN, MAKEDONYA, SIRBİSTAN, YUNANİSTAN, KOSOVA

BAŞARILARIMIZ
- 2009 turkıye 1.lıgı (dans sporu)
- 2009 ODTÜ cumhurıyet kupası 1.lıgı (dans sporu )
- 2010 Bursa klasman 2.lıgı (dans sporu)
- 2014 THOF ANKARA İKİNCİLİĞİ (KAFKAS)
- 2014 ULUSLARARASI SIRBİSTAN ÇOCUK HALK DANSLARI FESTİVALİ EN İYİ ÜLKE ÖDÜLÜ
- 2014 YETENEK SİZSİNİZ YARIŞMASI 1.(4EVET) & 2.TUR
- 2014 RESİM YARIŞMASI ANKARA BİRİNCİLİĞİ
- 2015 YAŞAR SEVİM SPOR SALONU T.H.O.F. KARS ŞAMPİYONASI BÖLGE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ
- 2015 UNİCEF RESİM YARIŞMASI 2 ESERİMİZ RESİM SERGİSİNDE
- 2015 T.H.O.F KARS ŞAMPİYONASI BÖLGE 3.LÜĞÜ
- 2015 UNİCEF RESİM YARIŞMASI CİNNAH AMERİKAN KÜLTÜR DERNEĞİ GALERİSİ SERGİLENMEYE DEĞER GÖRÜLEN 3 RESİM
- 2015 JOKER MT LİTTLE POY RESİM YARIŞMASI
- 2015 MAKEDONYA-OHRİD ULUSLARARASI HALKOYUNLARI FESTİVALİNDEN EN İYİ PERFORMANS ARTVİN MASTER GRUP VE EN İYİ TOPLULUK ÖDÜLÜ
- 2015 PİYANO YARIŞMASINDA MANSİYON ÖDÜLÜ
- 2016 T.H.O.F ANKARA DÜZENLEMESİZ DAL 6. LIĞI
- 2016 T.H.O.F ANKARA DÜZENLEMESİZ DAL 9.LÜĞÜ
- 2016 T.H.O.F ANKARA 3.LÜĞÜ
- 2016 BLUE DIAMOND EVENTS "PEARL OF DANUBE" BUDAPEST
- 2016 OKULLARARASI PİYANO YARIŞMASI 8.LİK

devamını oku...
Adres: Ragıp Tüzün cad. No: 446/A (202 Halk otobüsleri karşısı) Yenimahalle-Ankara

4 yaşından 11 yaşına kadar kız ya da erkek ayrımı olmaksızın çocuklarınızı bale kursuna kaydettirebilirsiniz. Böylece geleceğin bale sanatçılarını yetiştirebilir ailenize bir sanatçı katabilirsiniz. 11 yaş üzeri çocuklar için ve hatta yetişkinler için de bale eğitim sınıfları açan Keçiören - Etlik Bale Okulları tüm bale tutkunlarını mutlu ediyor. 11 yaş sonrası eğitimler ile dans etmek, klasik bale figürleri öğrenmek, yarışmalara ve resitallere katılmak da mümkün. Ancak baleyi meslek olarak seçmek isteyenler için küçük yaşta başlamanın önemi yadsınmıyor.

Aşağıdaki video 16. Asya Pasifik Dans Yarışması bale performanslarından birini içeriyor. Küçük yaştaki bale öğrencilerinin etkileyici klasik ve eğlenceli bale performansını yer alıyor. Gösterinin en dikkat çeken özelliği çok sayıda küçük yaştaki dansçının aynı senkronu tutturarak figürlerini sergilemesi. Balenin müzik kulağı geliştirdiği ve ekip çalışmasına yatkınlığını artırdığına tanık oluyoruz.
Aşağıdaki videoda yetişkin bale grubunun çalışmasından bir parça yer alıyor. Performansta farklı yaş aralıklarından öğrenciler bulunduğu gibi yalnızca kadınlar için yapılan bir çalışma olmadığı erkek öğrencilerin de bulunduğunu görüyoruz. Ekibin eğitmeni eski bir balerin ve baleden kopmamış bir koreograf. Çalışmadaki hareketler temel bale adımları ve duruşlarını içeriyor. Bale öğrencilerinin tamamı izleyeceğiniz figürleri her gün egzersiz amaçlı çalışıyor.
Çocukluğunda bale öğrenmek istemiş ancak fırsat bulamamış, baleyi yetişkinliğinde keşfetmiş, içindeki bale tutkusunu bastırmakta zorlanmış tüm yetişkinler için özel sınıflar ile eğitim veriliyor. İstedikten sonra yapamayacağınız hiçbir şey olmadığını hatırlatıyor Keçiören ve Etlik Bale Okulları. Parmak uçlarınızla yazacağınız hikaye, kahramanı olduğunuz bir sanata dönüşüyor. Hayata karşı duruşunuzu estetik kılmak adına yaşınız kaç olursa olsun bale öğrenebilirsiniz. Ailenin küçüğünü çocuk sınıflarına büyüklerini ise yetişkinler grubuna dahil eden bale kursuna kaydınızı yaptırabilirsiniz.